Antologia poezji dziecięcej

Autor: praca zbiorowa

Ilustracje Iwona Kalenik

Wydawnictwo Olesiejuk

Planowana data wydania: 14.09.2022

W tym pięknie wydanym unikatowym zbiorze na niemal 200 stronach znajdziecie nie tylko utwory, na których wychowały się całe pokolenia, ale i nowsze wiersze, które z pewnością w przyszłości wejdą do kanonu literatury dziecięcej.

Wybitne polskie autorki i autorów poznajemy bliżej dzięki zamieszczonym biogramom. A poetkami i poetami, których twórczość przybliża ta książka, są: Z. Beszczyńska, M. Brykczyński, J. Brzechwa, W. Chotomska, A. Frączek, A. Fredro, K. I. Gałczyński, D. Gellner, D. Gellnerowa, S. Jachowicz, M. Konopnicka, M. Kownacka, U. Kozłowska, T. Kubiak, J. Kulmowa, I. Landau, J. Papuzińska, J. Porazińska, M. Rusinek, E. Szelburg-Zarembina, J. Tuwim, N. Usenko, E. Waśniowska i D. Wawiłow. Zbiór otwierają znane wiersze anonimowych twórców, m.in.: „Aaa, kotki dwa”, „Sroczka kaszkę warzyła”, „Wlazł kotek na płotek” i „Kosi, kosi łapci”.

Któż nie słyszał o perypetiach słonia Trąbalskiego? Kogo nie rozbawiła Zosia Samosia? Kto by nie znał Pawła i Gawła czy małpy w kąpieli? Wielu rodziców umie te wiersze na pamięć – także dlatego, że maluchy tak je lubią, że trzeba je czytać bez końca!

Poezja dziecięca w niepowtarzalny sposób ubogaca wyobraźnię i słownictwo, wywołuje uśmiech na twarzach maluchów i zachęca do zabawy słowem – i rymowania. Dzieci, ucząc się wierszyków na pamięć, doskonalą swoje umiejętności.

Recenzja ze zdjęciami już czeka na blogu: Antologia poezji dziecięcej >>

Książkę zilustrowała i opracowała graficznie Iwona Kalenik.