Cuda w lesie. Opowieści 5 minut przed snem

Autor Gabby Dawnay

Ilustracje Mona K.

Wydawnictwo HarperKids

Planowana data wydania: 22.03.2023

Na skraju tej łąki, co w tańcu wciąż gnie się, jest świat pełen cudów. Gdzie cuda są? W lesie!

Dzieci w sposób naturalny zachwycają się przyrodą. Ochoczo obserwują motyle, mrówki i ślimaki; brodzą w kałużach i grzebią w piasku; zbierają liście, muszle, kasztany czy kwiaty. I zadają przy tym mnóstwo pytań. Warto tę ciekawość zaspokajać, a jeszcze lepiej podsycać, bo chłoną wiedzę jak gąbka. A że natura potrafi być tajemnicza, dziecięca wyobraźnia uruchamia się z łatwością…

Ten czarowny świat udało się zamknąć w równie niezwykłej książce – „Cuda w lesie”. To barwna opowieść o dużych i małych mieszkańcach lasu, o niezwykłych zjawiskach, które zachodzą w naturze każdego dnia i o tym, że wszystkie elementy w przyrodzie są ze sobą powiązane. Z dziewięciu opowieści młodzi czytelnicy dowiedzą się m.in., jak rosną grzyby i czy drzewa ze sobą rozmawiają; zrozumieją, jak pożyteczne są żuki i pszczoły; jak kijanka zamienia się w żabę; co ćma widzi w nocy i czym różni się życie ptaków i ssaków w stadzie. Niezwykłości przyrody zostały przedstawione w równie oryginalny sposób – za pomocą… wierszowanych opowieści.

Ich autorka, brytyjska pisarka i poetka Gabby Dawnay dowodzi, że dzięki lekkim, melodyjnym rymom „Cuda w lesie” sprawdzą się do poduszki równie doskonale jak bajki! Lektura każdej opowieści zajmie nie dłużej niż pięć minut – akurat tyle, by poczytać dziecku wieczorem, pomóc mu się wyciszyć i ukołysać do snu. Z wielkim wdziękiem książkę przetłumaczyła Katarzyna Huzar-Czub, uroczo zilustrowała bułgarska artystka Mona K., a nad poprawnością merytoryczną czuwał dr Mikołaj Golachowski. Każdy rozdział kończy strona informacyjna z ciekawostkami.

Książka ma twardą szytą oprawę, okładkę zdobią misterne złocenia. Niebanalna treść, dopracowana szata graficzna i staranność edytorska czynią „Cuda w lesie” niezwykle wartościową propozycją na prezent dla małych miłośników przyrody.

Dla wieku 4-8 lat. 

Tu sprawdzisz cenę i dostępność – KLIK!

Recenzja czeka na blogu Aktywne Czytanie: Cuda w lesie >>

„Cuda w lesie. Opowieści 5 minut przed snem” i „Wynalazki roślin” – HarperKids