Magiczne bajki. Disney

Autor: praca zbiorowa

Ilustracje Ewa Tarnowska

Wydawnictwo Olesiejuk

Planowana data wydania: 26.10.2022

W tej pięknej książce znajdziesz 24 zimowe i świąteczne opowiastki o bohaterach bajek z wytwórni Disney i Disney Pixar.
„Magiczne bajki” przeniosą was do bajkowej krainy Disneya wypełnionej świąteczną atmosferą.

Wraz z Kaczorem Donaldem i Pluto poszukacie najpiękniejszej choinki dla Hyzia, Dyzia i Zyzia. Dowiecie się, jaki prezent ucieszy robota WALL-E i co przygotował dla przyjaciół Kopciuszek z okazji świąt. A kto rozwiezie prezenty, skoro Święty Mikołaj złapał katar? Nie martwcie się, Miki stanie na wysokości zadania. Przecież prowadzi go magia Bożego Narodzenia.
Znajdziecie tutaj także świąteczne perypetie bohaterów m.in. „Księżniczki i żaby”, „Mulan”, „Piotrusia Pana”, „Aladyna”, „Potworów i spółki”, „Małej Syrenki”’, „Pinokia” i „Świątecznej opowieści”.
Wraz z kotkiem Figaro przekonacie się, że w Boże Narodzenie najważniejszy jest czas spędzony z najbliższymi. Zajrzycie do Krainy Czarów, by się przekonać, czy Królowa Kier będzie zadowolona z prezentu od Alicji. Odwiedzimy Małą Syrenkę Aurore, aby wraz z nią wręczyć księciu Filipowi jej pierwszy własnoręcznie przygotowany prezent.

Natomiast mieszkańcy Chłodnicy Górskiej robią wszystko, by uratować święta. Ktoś ukradł listy do Świętego Mikołaja. Kto nie lubi świąt? Za karę wpadnie w bardzo kłujący kaktus!
Wśród disnejowskich bohaterów nie może oczywiście zabraknąć Kubusia Puchatka i jego przyjaciół ze Stumilowego Lasu.

Książka „Magiczne bajki” to doskonała lektura na Boże Narodzenie.