Moje opowieści o Annie i Elzie. Disney Kraina Lodu

Autor: praca zbiorowa

Wydawnictwo Olesiejuk

Tu zaglądamy do środka: Bożonarodzeniowe i zimowe książki dla dzieci >>

„Moje opowieści o Anie i Elsie” to historie z obu części disnejowskiej „Krainy Lodu” oraz wzruszająca i zabawna świąteczna przygoda bałwanka Olafa.

„Król i królowa rządzili Arendelle zgodnie i sprawiedliwie, a ich córki, małe księżniczki Elsa i Anna, były radością ich życia” – szczęście królewskiej rodziny i mieszkańców królestwa zostało przerwane. Co się wydarzyło? Zajrzyjcie do książki. Mali czytelnicy znajdą w środku historię dwóch sióstr, tajemnicę magicznej mocy Elsy, „narodziny” bałwanka Olafa oraz opowieść o rodowych sekretach i powstaniu krainy Arendelle, a także opowieść o poszukiwaniu rodzinnych tradycji świątecznych, których brak doskwiera Annie i Elsie. Spotkają tam również Svena i Kristoffa, Puszka i karczmarza Oakena, trolla Bazaltara, królową Idunę i króla Agnarra…

Bałwanek Olaf jest bohaterem czwartej opowieści zatytułowanej „Przygoda Olafa”. Odkąd pamięta, marzy o lecie. „Cudownie byłoby poczuć gorące promienie słońca na twarzy. Może w końcu bym się troszkę opalił!”, snuje plany. A przecież wiadomo, że bałwanki powinny raczej unikać słońca… Przekonacie się, czy Olaf zje własny nos i co to ma wspólnego z tradycjami świątecznymi, a także o tym, że są… łatwopalne. To książka dla tych wszystkich, którzy kochają KRAINĘ LODU.