Wysoko wśród drzew

Autorka Margaret Atwood

Wydawnictwo Levyz Books

Planowana data wydania: 03.10.2022

To genialna w swojej prostocie opowieść o emocjach pierwszych dziecięcych przygód i tym, jak ważne są skromne początki. Dwóch młodych bohaterów beztrosko bawi się w koronach drzew i wydaje się, że nawet wiatr i deszcz szalejące w konarach nie wyrwą ich ze świata fantazji. Do czasu, aż bobry postanawiają schrupać im drabinę, a dzieci uczą się, że wysoko wśród drzew może spotkać je także strach i niepewność.

Dzięki sprytowi, wyobraźni i współpracy z innymi, bardziej przyjaznymi zwierzętami, łobuzy bezpiecznie lądują na ziemi, a gdy znów pewnie stają na nogach, nabierają ochoty na nowe, roztropniejsze przygody. Dzięki temu uczą się w jaki sposób możemy radzić sobie z niepewnością. Dowiadują się także, że warto trzymać stopy na ziemi, nawet gdy głowę ma się wysoko w chmurach!


,,Wysoko wśród drzew” to urocza, idealna do głośnego czytania z dziećmi opowieść, która porwie nie tylko najmłodszych. Zachwyca jej prostota, melodyjność oraz świetnie zgrany duet gry słów i obrazów. Jest bezpretensjonalną igraszką wyobrażeniowo-umysłową bez niepotrzebnego nadęcia dydaktycznego i moralizatorskiego. Kształtuje wrażliwość estetyczną, rozwija abstrakcyjne myślenie i wyobraźnię, nie obciąża percepcji wzrokowej dziecka, a jej sylwetkowe postacie wspomagają jej rozwój. Margaret Atwood zabiera nas do czasów, gdy książki dla dzieci nie musiały być narzędziem edukacyjnym i wychowawczym – wystarczyło że były źródłem rozrywki, często jedynej.

Tu możesz już zamówić – KLIK!