Jupi Jo! To nowe wydawnictwo tworzące kartonowe książki dla najmłodszych. Od razu zaglądamy, co fajnego mają do zaproponowania. Tym razem to trzy serie książek z okienkami i ruchomymi elementami.
- Motoryka Smyka: Dinozaury, Pojazdy, Zwierzęta, Kolory.
- Odkrywam świat: Czym to się różni? Jaki to kolor? Jaki to kształt? Gdzie to jest?
- Zielone ABC: Czy wiecie, jak pomóc planecie? Nie wszystko na wysypisko! Było sobie drzewo.
Motoryka Smyka
Motoryka Smyka to seria z prostymi ilustracjami na białym tle. Każda strona to w zasadzie inny rodzaj aktywności np. okienko, koło do przesuwania czy ruch typu góra-dół.
Z jednej strony są też zawsze podpisane obrazki, zatem dodatkowo wzbogacanie słownika dziecka.
Jupi Jo! Pojazdy
Jupi Jo! Zwierzęta
Jupi Jo! Kolory
Jupi Jo! Dinozaury
Obserwuj Aktywne Czytanie, nie przegapisz żadnych wieści o nowościach, rabatach i niespodziankach.
Odkrywam świat
Kolejna seria od Jupi Jo! to „Odkrywam świat”. Książki są kartonowe, większe od Motoryki Smyka, bardziej kolorowe. Jest tu też więcej szczegółów na obrazkach.
Bohaterami są Mania i Tynio, a w poszczególnych tytułach ćwiczymy już nieco bardziej skomplikowane sprawy. Określanie, gdzie coś się znajduje (nad, pod, obok), wyszukiwanie i nazywanie kolorów i (moje ulubione) zauważanie różnic.
To umiejętności językowe, które bardzo przydają się dzieciom w wieku przedszkolnym i w zasadzie powinny być często ćwiczone (zwłaszcza różnice).
W każdym rozdziale są dwa rodzaje ilustracji. Zdjęcia z podpisami, co jest super, bo niewiele jest książek dla najmłodszych z fotografiami zamiast obrazków.
Są też narysowane przygody Mani i Tynia i tu za każdym razem są okienka oraz polecenia np. Poszukaj psa na obrazku.
Jupi Jo! Jaki to kształt?
Jupi Jo! Czym to się różni?
Jupi Jo! Jaki to kolor?
Jupi Jo! Gdzie to jest?
Zielone ABC od Jupi Jo!
Trzecia seria od Jupi Jo!, do której miałam okazję zerknąć to „Zielone ABC”, książki wykonane niemal w całości z materiału z recyklingu. Podoba mi się ta spójność tematu z przygotowaniem.
W każdej książce ogarniamy jedeo ekologiczne zagadnienie, w niektórych książkach są okienka. Na końcu za każdym razem świetne podsumowanie tematu.
Wydaje mi się, że przed oddaniem je w ręce dzieci dobrze najpierw delikatnie otworzyć te okienka, żeby dziecko nie mocowało się z tym dość specyficznym papierem.
Czy wiecie, jak pomóc planecie?
W tej książce znajdziemy informacje o tym, jak nie zaśmiecać planety. I tym razem to książka z okienkami, uczymy się, jak segregować śmieci i dbać o otoczenie.
Nie wszystko na wysypisko!
Świetny tytuł i znowu zaglądamy do kolorowych kontenerów. Tym razem jednak bardziej wyjmujemy z nich śmieci, niż wrzucamy. Na każdej stronie sprawdzamy, co może powstać z konkretnych materiałów np. z makulatury powstały właśnie te książki.
Było sobie drzewo
Poznajemy cykl życia drzewa i jego mieszkańców. Proste informacje, zabawne rysunki. Na końcu podsumowanie informujące, jak chronić drzewa i dlaczego są ważne.
Jeśli o mnie chodzi, te konkretne książki mogą się świetnie sprawdzić w pracy z większymi grupami np. w przedszkolu.