Pucio sorter logopedyczny to prawdziwa frajda dla fanów tego książkowego bohatera.
Kto by pomyślał, że ulubiony bohater, nasz niezastąpiony Pucio, teraz pojawi się (jako figurka) w zabawce edukacyjnej? Ten kolorowy wynalazek to drewniany domek, który uczy, bawi i rozwija.
Jak działa Pucio sorter logopedyczny? Już wam wszystko opowiadam, zaglądamy!
Pucio sorter logopedyczny w akcji
Jak się nim bawić? Na przykład dzieci mogą dopasowywać kolorowe klocki o różnych kształtach do odpowiednich otworów. Ale uwaga, to nie są zwykłe klocki, bo na każdym mamy samogłoskę, więc maluchy mogą nie tylko ćwiczyć rączki, ale też powtarzać dźwięki i uczyć się nowych słów.
Zabawa w dopasowywanie to dopiero początek, w instrukcji znajdziemy całą masę pomysłów na aktywności. Na przykład „znajdź klocek w kolorze czerwonym” albo „powiedz, jakie dźwięki wydaje kot”.
Podoba mi się ten mały, drewniany plac zabaw. Każda ściana domku zaprasza do innej aktywności, a wszystkie mają zachęcić do naśladowania dźwięków, mówienia, manipulowania.
Pomysły na zabawy logopedyczne
Instrukcja dołączona do sortera podrzuca kilka pomysłów na zabawy każdym elementem. Wydaje mi się jednak, że nie będziecie jej potrzebować, bo sorter jest również doskonałym narzędziem do rozwijania wyobraźni.
Dzieci mogą bawić się pukanie do drzwi, witanie się z Puciem, czy wyciąganie ze środka różnych elementów. Każda ściana domku kryje w sobie nowe wyzwania i pomysły na zabawy.
Dodatkowo sorter jest wyposażony w zdejmowany dach, ale też obrazki ze zwierzakami do przekręcania czy ścieżkę ze slalomem. Dzięki temu zabawa jest nie tylko edukacyjna, ale i pełna ciekawostek.
Oczywiście najważniejszą funkcją sortera jest ta logopedyczna. Dzięki zabawom z Puciem dzieci mogą ćwiczyć wydawanie dźwięków, nazywanie zwierząt czy powtarzanie samogłosek, co wspiera rozwój mowy. Instrukcja zachęca też dorosłych do zadawania pytań maluchom i prowadzenia rozmów, co sprzyja rozwijaniu umiejętności komunikacyjnych.
Jak zachęcić dziecko do mówienia?
Każda czynność, od pukania do drzwi , nasłuchiwania, po wydawanie dźwięków, to małe ćwiczenie logopedyczne.
Wszystkie ścianki mają niespodzianki – a to otwór w ciekawym kształcie, a to ruchomy element, który wciągnie dziecko na długie minuty. Maluchy mogą tworzyć własne historyjki, udawać, że klocki są bohaterami ich przygód albo po prostu cieszyć się odkrywaniem dźwięków z figurką Puciem.
Myślę, że ten sorter będzie świetnym pomocnikiem w zachęcaniu do rozwijania mowy. Każde „Aaa!”, „Ooo!” i „Iii!” to mały krok w wielki świat słów.
A do tego, rozmowy z rodzicami podczas zabawy to cudowny sposób na wspólne spędzanie czasu.
To co, mówimy?
Potrzebujesz więcej wsparcia? Przygotowałam webinar
Jak działać, gdy dziecko bije, gryzie, jest agresywne? Jak nauczyć dziecko bronic się, gdy ktos je atakuje?
Swoją opinię o książce mogłam wyrazić dzięki współpracy z wydawnictwem i przemyślanej decyzji, że chcę się nią z Wami podzielić.