Ależ mam gratkę dla miłośników wyszukiwanek i workbooków. Pretekstem do przygotowania tego zestawienia jest nowy Wally.
A gdzie jest Wally tym razem? W muzeum! Jednak tu będzie podwójna trudność, bo to też książka typu „znajdź różnice”. Jest ich w niej aż pół tysiąca. Dasz radę?
Takie książki jednak nie tylko bawią i edukują, ale także wspierają rozwój najmłodszych czytelników. Od interaktywnego „narzędzia” o emocjach, przez nieco senną opowieść o przyjaźni i poszukiwaniach, po naukę liter z pomocą lupy.
Zaglądamy!
Obserwuj Aktywne Czytanie na YouTube, nie przegapisz żadnej opowieści filmowej.
Gdzie jest Wally? Pary nie do pary w muzeum
Autor: Martin Handford
Tłumaczenie: Zofia Raczek
Przeżyjmy niesamowity dzień w muzeum razem z Wallym i znzą już dzieciom ekipą. To najnowsza część wspaniałej serii wyszukiwanek.
Tym razem bohaterowie ukryli się wśród eksponatów i wystaw, a na czytelników czeka prawdziwe wyzwanie. Nie tylko muszą odnaleźć Wally’ego i jego ekipę, ale także odkryć ponad 500 różnic pomiędzy ilustracjami! Tak, To aż pół tysiąca, więc radze rozsiąść się wygodnie, bo to jest wyzwanie. Wiem, bo próbowałam. 🙂
Ta książka to prawdziwy test spostrzegawczości, który dostarczy zabawy dla dzieci od szóstego roku życia. Czy jest górna granica wieku? Zapewniam, że nie!
Ilustracje pełne szczegółów sprawiają, że każda strona staje się fascynującą łamigłówką, przy której naprawdę wszystko dwoi się w oczach.
RABAT od wydawnictwa Mamania. W dniach 11-18 września można zamówić książki z serii Wally z rabatem 40% na stronie wydawnictwa – KLIK!
Gdzie jest Wally?
Zerknijmy też do pierwszej częsci przygód tego bohatera. To klasyczna już propozycja, która od lat cieszy się ogromną popularnością na całym świecie.
Została stworzona przez brytyjskiego ilustratora Martina Handforda. Zadaniem czytelników jest odnalezienie postaci Wally’ego, ubranego w charakterystyczny czerwono-biały sweter i okulary, w tłumie pełnym detali. Szukamy też jego ekipy!
Ta książka nie tylko rozwija spostrzegawczość, ale także dostarcza mnóstwa zabawy i satysfakcji z odkrywania ukrytych elementów. Seria ta stała się tak popularna, że doczekała się licznych kontynuacji oraz adaptacji w postaci gier i programów telewizyjnych.
Emocje. Wszystko, co czujesz. Przewodnik dla dzieci po świecie uczuć
Autorka: Anna Rosiak
Ilustracje: Brad Petersen, Betsy Petersen
Ta książka to nie tylko do czytania, ale także praktyczny workbook, który aktywnie angażuje dzieci w proces zrozumienia i wyrażania swoich emocji.
Zawiera liczne ćwiczenia, zadania i pytania, które pomagają dzieciom lepiej przetwarzać emocje oraz radzić sobie z nimi w codziennym życiu. Dzięki możliwości rysowania, wypełniania stron i odpowiadania na pytania, młodzi czytelnicy rozwijają swoją inteligencję emocjonalną.
To interaktywne podejście uczy ich rozpoznawania emocji, wyrażania ich w akceptowalny sposób oraz rozwiązywania problemów, które te emocje mogą wywoływać. Dzieci uczą się także technik radzenia sobie ze stresem i rozwijają umiejętności społeczne, co jest niezwykle cenne w ich osobistym rozwoju.
Wyścig do czekolady
Autorka: Astrid Desbordes
Ilustracje: Pauline Martin
Tłumaczenie: Zofia Raczek
Astrid Desbordes to francuska autorka, która swoimi książkami zdobyła serca zarówno dzieci, jak i dorosłych. Jej historie poruszają ważne tematy emocji, relacji międzyludzkich oraz codziennego życia.
„Wyścig do czekolady” to opowieść i gra obserwacyjna w jednym. Max i Królik wyruszają w magiczną podróż, podążając za cudownym zapachem czekolady… choć każdy osobno. Maks podąża za Królikiem, szukając przyjaciela na każdej stronie.
Książka pełna jest uroku i pozwala dzieciom jednocześnie rozwijać zdolności obserwacyjne. To świetna propozycja dla dzieci od 2 roku życia, bo łączy w sobie przyjemność czytania z elementami zabawy.
Abecadło pod lupą
Autorka: Eugenia Wasylczenko
Zdecydowanie interaktywna książka edukacyjna, która wprowadza dzieci w świat liter.
Każda strona przedstawia jedną literę, a dzięki dołączonej lupie dzieci mogą odkrywać ukryte, zabawne obrazki, co sprawia, że nauka staje się fascynującą przygodą.
Zadaniem młodych czytelników jest odnalezienie różnych elementów np. noga w nogawce, co rozwija ich spostrzegawczość i wyobraźnię, ale też pomaga rozbudować słownictwo.
Te zabawne opisy bardzo zachęcają do tworzenia kreatywnych historii.
Aktywizujące książki dla dzieci
która z nich wpadła ci w oko? Jeśli o mnie chodzi, to nie tylko zachęta do czytania, ale także inspirujące kompendium aktywności, które angażują dzieci w proces nauki.
Od głębokich refleksji na temat emocji po ekscytujące przygody i poszukiwania.
To co, czytamy?
Swoją opinię o książce wyraziłam przy współpracy komercyjnej z wydawnictwem i mojej przemyślanej decyzji, że chcę się nią z Wami podzielić.
Najnowsze komentarze