Bardzo głodna gąsienica i inne książki Erica Carla są nie tylko zabawnymi i kolorowymi opowieściami dla dzieci, ale również ważnym narzędziem rozwoju.
Wydawnictwo Tatarak obchodzi właśnie uroczyście 55-lecie wydania „Bardzo głodnej gąsienicy”. Właśnie ten jubileusz jest dla mnie okazją do pokazania tak wielu książek Erica Carla.
Dzięki prostym narracjom, aktywnemu czytaniu i barwnym ilustracjom autora, dzieci mogą rozwijać umiejętności językowe. Uczą się podstawowych pojęć, takich jak kolory, liczby, dni tygodnia, a także poznają świat przyrody.
Co więcej, książki te często promują kreatywność, zachęcając dzieci do odkrywania świata wokół nich poprzez eksperymentowanie i wyobraźnię.
Jest nawet strona poświęcona twórczości tego autora, gdzie pokazane są wszystkie wydane po polsku tytuły. A jest ich więcej niż 11. – KLIK!
Gdybym miała podrzucić komuś pomysł na prezent dla nowego maluch w rodzinie, z pewnością byłaby to kolekcja tych książek. Zostaną z wami na kilka lat, właśnie dlatego, że oprócz zabawy, ich celem jest edukowanie.
Aktywne czytanie z najmłodszymi
Zaglądamy do ksiązek Eric Carl.
Bardzo głodna gąsienica, Świetlik, Moja pierwsza książka o kształtach, Moja pierwsza książka o kolorach, Moja pierwsza książka o domach zwierząt, Miś patrzy!, Małe Nasionko, Kameleon, Od stóp do głów, Konik Morski, tato, zdobądź dla mnie Księżyc.
Bardzo głodna gąsienica
To jedna z najbardziej znanych książek dla dzieci autorstwa Erica Carla. Opowiada historię małej gąsienicy, która zjada coraz to większe ilości jedzenia, włączając w to owoce, warzywa, ciastka i inne przysmaki, aż w końcu przemienia się w pięknego motyla.
Ilustracje Erica Carla są charakterystyczne ze względu na jaskrawe kolory i niezwykłą technikę kolażu.
Tato, zdobądź dla mnie Księżyc
W książce znajdują się otwierane elementy i przepiękny Księżyc w pełni, który też się na m pokazuje w wyjątkowy sposób. Dla taty Moniki nie ma rzeczy niemożliwych, a my przy okazji poznajemy fazy Księżyca.
Konik Morski
On jest najlepszym tatą na świecie, bo chroni maluchy, nosi, opiekuje się nimi, aż będą gotowe zwiedzać morski świat. W tek książce atrakcją są kolorowe folie, które pozwalają konikowi morskiemu skryć się i odpocząć.
Od stóp do głów
Gimnastyka, czyli dużo ruchu, do którego zachęcają zwierzęta.
Moja pierwsza książka o domach zwierząt
Obserwujemy przyrodę i przy okazji decydujemy, który zwierzak gdzie mieszka. Dzięki klapkom w tej książce dziecko może aktywnie czytać i dopasowywać prawidłowe odpowiedzi.
Na podobnej zasadzie zbudowane są jeszcze dwie inne książki: Moja pierwsza książka o kolorach i Moja pierwsza książka o kształtach.
Moja pierwsza książka o kolorach
Moja pierwsza książka o kształtach
Świetlik
Maleńki chrząszcz, który szuka przyjaciół świecących w nocy. Widzi dużo świecących rzeczy, ale czy to inne świetliki?
Miś patrzy!
Urocza wyliczanka, w której dzieci podglądają zwierzaki i przy okazji uczą się kolorów.
Małe Nasionko
To najmniejsze z nasionek leci z pędem jesiennego wiatru. Czy dogoni pozostałe? Jak wygląda ich przygoda? Pory roku i cykl życia w prostej, barwnej opowieści.
Kameleon
Potrafi się dopasować do otoczenia, a w zoo nie brakuje kolorystycznych inspiracji. Jednak najlepiej być sobą.
Swoją opinię o książce wyraziłam przy współpracy komercyjnej z wydawnictwem oraz dzięki mojej przemyślanej decyzji, że chcę się nią z Wami podzielić.
Najnowsze komentarze