Och, słuchajcie! Muszę Wam opowiedzieć o tej aktywizującej książce wprowadzającej w klimat zimowy, elfowy i mikołajkowy. Wielka Księga Gier Świątecznych to jest frajda dla dzieci, zwłaszcza tych, które nie mogą doczekać się świąt i uwielbiają zabawę.
To nie jest zwykła książka, bo kryje w sobie gry planszowe, czyli wielka księga wyzwań i zabawy w ducha świątecznego oczekiwania. 🙂
To patronat Aktywne Czytanie z wydawnictwa ApiPapi. A pamiętacie ich równie dużą książkę adwentową z okienkami?
Skarbnica gier i zabawy
W środku Wielkiej księgi gier świątecznych znajdziemy osiem klasycznych gier, które przemieniły się w prawdziwą zimową przygodę. Są podobne zasadami do ”Chińczyka”, ale z dodatkiem magicznej atmosfery przygotowań do świąt.
Jakie wyzwania na nas czekają?
Zdobądź składniki do pierniczków i dostarcz je do kuchni Pani Mikołajowej! To gra, która przenosi nas w świat słodkiego zapachu pierniczków i ekscytującej rywalizacji.
Gracze muszą przesuwać swoje pionki po planszy, starając się zdobyć wszystkie składniki do pierniczków, takie jak mąka, przyprawy i cukier. Potem trzeba je dostarczyć do kuchni Pani Mikołajowej.
Elfie Kółko i Krzyżyk. To klasyczna gra w kółko i krzyżyk, ale w magicznej wersji elfów!
Gracze wybierają, czy chcą być elfem Świętego Mikołaja, czy reniferem. Muszą ułożyć trzy swoje znaki w rzędzie, kolumnie lub przekątnej tak jak w grze „Kółko i krzyżyk”, ale z nutką świątecznej magii.
Dostarczanie listów do skrzynki Świętego Mikołaja.
Gracze przemieszczają swoje pionki po planszy, ale muszą wybierać najlepsze ścieżki, unikać przeszkód i rywalizować o to, kto pierwszy dostarczy wszystkie.
To ekscytująca gra dla małych detektywów świątecznych tajemnic.
Aktywizujące książki dla dzieci
Jest też gra, która zabiera nas do samego serca Fabryki Prezentów Mikołaja.
Gracze muszą dostarczyć wszystkie kolorowe paczki do magicznego worka Mikołaja. Podobnie jak w „Chińczyku”, rywalizują ze sobą o to, kto pierwszy zdobędzie prezenty i dostarczy je do Mikołaja.
Albo ta, gdzie jesteśmy drwalami! Chyba moja ulubiona. 🙂
Nie muszę nikomu mówić, że każda z tych gier to nie tylko zabawa planszowa, ale także okazja do spędzenia czasu razem w rodzinnej atmosferze.
Jeśli macie dzieci, które ogarniają najprostsze planszówka, tu poradzą sobie bez problemu.
Nie trzeba się też martwić o pionki, które są dobrane do każdej gry i dołączone do książki.
Kostka też jest. Pewnie, że można użyć zwykłej, ale w książce jest też taka specjalna do samodzielnego złożenia.
Wygodne jest też to, że po skończonej grze pionki można włożyć do książki, niech poczekają na kolejną okazję.
Na każdej stronie jest też osobna instrukcja, jak grać. To od razu krótka opowieść wprowadzająca a klimat zabawy.
Wielka Księga Gier Świątecznych
Wydawnictwo Api Papi
Zdjęcia bez filtrów.
Książka dla dzieci w wieku 3-8 lat, które znają podstawy „Chińczyka” i cieszy je gra w planszówki.
Aktywne czytanie i granie
Zachęcanie dzieci do rodzinnego grania w planszówki ma wiele korzyści, które wpływają pozytywnie na ich rozwój i relacje rodzinne.
Wspólne spędzanie czasu
Gry planszowe to doskonały sposób na budowanie więzi rodzinnych i spędzanie wspólnego czasu.
Grając razem, rodzice i dzieci mogą cieszyć się aktywnością, która angażuje wszystkich członków rodziny, umożliwia rozmowę i tworzenie wspólnych wspomnień.
Rozwijanie umiejętności społecznych
Planszówki uczą dzieci komunikacji, współpracy, rozwiązywania konfliktów i zasad fair play.
Dzięki nim dzieci mogą doskonalić umiejętność słuchania, wyrażania swoich myśli i rozumienia punktu widzenia innych osób.
Ćwiczenia dla mózgu
Gry planszowe rozwijają kreatywność, myślenie strategiczne, umiejętność rozwiązywania problemów i matematyczne zdolności dzieci.
Przez rozwiązywanie zagadek, podejmowanie decyzji i planowanie strategii dzieci rozwijają swoje umysłowe kompetencje.
Rozwijanie emocjonalnej inteligencji
Planszówki pozwalają dzieciom wyrażać swoje emocje, zarówno radosne, jak i te trudniejsze (bo czasem się przegrywa), w kontroli sytuacji.
To świetna okazja do nauki radzenia sobie z porażkami, zwycięstwami i emocjami innych graczy, co przyczynia się do rozwoju emocjonalnej inteligencji.
Swoją opinię o książce wyraziłam przy współpracy komercyjnej z wydawnictwem i mojej przemyślanej decyzji, że chcę się nią z Wami podzielić.
Najnowsze komentarze