Obrazkowy atlas świata z interaktywnym piórem Kakadu to najnowsza propozycja wydawnictwa Jupi jo!, które dba o to, by seria tych książek rozwijała się pięknie.
Ta interaktywna książka nie tylko wprowadza dzieci w świat geografii, ale też angażuje do zabawy dzięki gadającemu pióru Kakadu.
Patronuję temu projektowi już od pierwszych wydań, a jest ich całkiem sporo. Oczywiście, że o wszystkich opowiadam na blogu Aktywne Czytanie.
A teraz zerknijmy razem do opowieści filmowej, w której jak zawsze rozmawiamy sobie z piórem Kakadu.
Interaktywna zabawa
Musze wam powiedzieć, że pióro Kakadu to prawdziwy magik! Oprócz czytania tekstów, opowiada ciekawostki, zadaje pytania, a nawet gra. Nie mam wątpliwości, że z takiego zaangażowanego czytania, dzieci wyniosą więcej, niż tylko z przeglądania map.
Czytelnicy aktywnie poznają kontynenty, ich kultury i unikalne cechy danego kraju, wszelkie ciekawostki o regionach i zwierzętach. Zapewniam, że niejednego dorosłego zaskoczą te informacje. 🙂 Osoboście podobają mi się rożnego rodzaju porównania (zwłaszcza porównania z Polską).
Ilustracje są ważne
Skoro to obrazkowy atlas, ilustracje są nie tylko piękne, ale i szczegółowe. Bardzo doceniam, bo to pozwala dzieciom przenieść się w świat odległych krajów i ich zaskakującej różnorodności. Mapy, wiedza, pytania i muzyka zabierają nas w niezapomnianą podróż po świecie.
Czy zgodzicie się, że Kakadu łączy w tradycyjne czytanie książki z nowoczesnymi technologiami i to jest intrygujące? To nie tylko źródło wiedzy, ale i wciągająca interaktywna przygoda, może nawet bardziej DOŚWIADCZENIE.
Samodzielne czytanie
Podoba mi się również w serii to, że dzieci używające interaktywnego pióra, nawet nie muszą umieć czytać. Wystarczy dotknąć symbol (np. pytajnik, nutka, żarówka) lub napis, a pióro nam czyta i dopowiada ciekawostki.
Dlaczego warto czytać książki interaktywne z dziećmi?
Takie książki to coś więcej niż zwykłe czytanie, bo to też pełne zaangażowania doświadczenie, które rozwija dziecko na wielu poziomach.
- Aktywne uczestnictwo – dzieci nie są tylko biernymi słuchaczami, ale stają się uczestnikami historii: klikają, odpowiadają, wybierają. To zwiększa koncentrację i motywację do nauki.
- Rozwój mowy i słownictwa – interaktywne pióra czy nagrania lektorów uczą poprawnej wymowy, wzbogacają język i zachęcają do mówienia.
- Pobudzanie ciekawości świata – książki takie jak atlas Kakadu pokazują, że nauka może być fascynującą zabawą. Dzieci zyskują wiedzę, którą chcą zgłębiać dalej.
- Ćwiczenie myślenia krytycznego i logicznego – zagadki, pytania i quizy uczą analizowania, łączenia faktów i samodzielnego myślenia.
- Rozwój sensoryczny i koordynacja ręka–oko – dotykanie elementów książki, naciskanie, przesuwanie – wszystko to wspiera rozwój motoryki małej.
- Poczucie sprawczości i samodzielności – dzieci, które jeszcze nie czytają, mogą samodzielnie odkrywać treści, czując się jak prawdziwi odkrywcy.
To co, czytamy?
Obrazkowy atlas świata z interaktywnym piórem Kakadu
Autorka Catherine Bruzzone
Ilustratoracje Stu McLellan
Wydawnictwo Jupi jo!
Książka dla dzieci 5-9 lat.
Potrzebujesz więcej inspiracji książkowych?
Już nie musisz szukać. Przygotowałam e-booka ze sprawdzonymi tytułami książek dla dzieci na ponad 40 ważnych tematów.
Swoją opinię o książce wyraziłam przy współpracy komercyjnej z wydawnictwem i mojej przemyślanej decyzji, że chcę się nią z Wami podzielić.