Kolejna część przygód w Szkole Szpiegów, czyli wspaniała seria o nastolatkach szlifujących swoje umiejętności zawodowe. Tym razem Meksyk jest (zupełnie niechcący) miejscem, w którym wylądowali.
Mam nadzieję, że choć odrobinę kojarzycie przygody Bena, który został (niechcący) wcielony do Szkoły Szpiegów i z tomu na tom przeżywa brawurowe akcje. To jest tom szósty!
O wszystkich opowiedziałam na blogu Aktywne Czytanie, bo to książki po moim patronatem.
Wydawnictwo Agora dla dzieci dba o to, byśmy dokładnie wiedzieli, co słychać u Bena.
Co to za szkoła dla szpiegów?
Wyobraź sobie sytuację, w której trafiasz do niesamowitej szkoły. Głowę masz pełną wyobrażeń o szpiegowskim życiu rodem z filmów o agencie 007.
Jest dreszczyk emocji, prawda?
Takie wyobrażenia miał Ben w pierwszej części, natomiast w „Szkoła Szpiegów kierunek Meksyk” jest już kolejny rok w tym miejscu, więc wie, co i jak. Mniej więcej. 🙂
A co i jak? Kompletnie nie tak, jak w jego wyobrażeniach. Jednak Ben walczy, by zostać szpiegiem, bo w szkole znalazł paczkę genialnych przyjaciół i ją. Jessikę.
Dwa lata starsza, bystra, mądra i sprytna szpieżka, dla której gotów jesteś od razu rzucić się w wir akcji.
Co za Meksyk?
Dla Bena takie były początki, a potem (ku naszej radości, bo dzięki temu książka jest przezabawna), zderzył się z rzeczywistością.
Żadne tam bondowskie wynalazki, raczej ciężka praca i treningi, choć przyznać trzeba, że zaskakujące i (że tak powiem) bardzo ukierunkowane w zawodzie.
Ben odnajduje się w Szkole Szpiegów i nawet nieustające akcje szajki Pająka, która wszystkim dostarcza wielu problemów, jego nie zniechęcają.
Były zamachy, bomby, porwania, podszywanie się pod prawdziwych agentów, wakacyjne tarapaty.
Meksyk zupełnie niezapowiedziany
Teraz zastajemy Bena i Jessikę, z którą zakochanemu po uszy chłopakowi udało się nawiązać coś na kształt przyjaźni, w momencie, kiedy dostają propozycję nie do odrzucenia od kreta.
Tym kretem jest Murray, zdemaskowany jako wtyka Szajki Pająka w Szkole Szpiegów.
Nagle nawrócony (po odsiadce w szpiegowskiej celi) Murray oznajmia, że jest gotów doprowadzić do spotkania Eriki i Bena z szefostwem Pająka. Ale tylko z nimi, bez żadnych agentów CIA jako obstawy ani nawet do towarzystwa.
Oczywiście wszystkim wydaje się to dość podejrzane, ale jakże kuszące. Przed młodymi szpiegami ważna decyzja do podjęcia.
Zaufać byłemu donosicielowi, czy niekoniecznie?
Twarde lądowanie
Powiem wam, że zupełnie niechcący ten Meksyk.
To nie są planowane wakacje, ale akcja awaryjna po totalnym zawirowaniu na pokładzie samolotu lecącego na spotkanie z Pająkiem.
Dlaczego książka detektywistyczna wygrywa?
Rozwija umiejętności myślenia logicznego
Książki detektywistyczne często zawierają zagadki i tajemnice, które dzieci muszą rozwiązać. To pomaga im rozwijać umiejętności myślenia logicznego, analizowania dowodów i łączenia faktów.
Wspomaga rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem
Czytanie tego rodzaju książek wymaga uważnego czytania i śledzenia fabuły. Dzieci uczą się wyodrębniać istotne informacje, przewidywać wydarzenia i wnioskować na podstawie tekstu.
Zachęca do myślenia krytycznego
Książki detektywistyczne często stawiają czytelnikom wyzwania, zachęcając do zadawania pytań i analizowania różnych możliwych scenariuszy. To pomaga rozwijać umiejętności myślenia krytycznego i oceniania faktów.
Kształtuje zdolność rozwiązywania problemów
Bohaterowie detektywistycznych opowieści często napotykają na trudności i przeszkody, które muszą pokonać. Dzieci mogą się z nimi utożsamiać i uczyć się, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach oraz jak rozwiązywać problemy.
Wzmacnia wyobraźnię
Książki detektywistyczne często opisują fascynujące tajemnice i niezwykłe sytuacje. To pobudza wyobraźnię dzieci i zachęca do tworzenia własnych wizji i wyobrażeń.
Rozwijanie zainteresowań
Czytanie różnych rodzajów książek pomaga dzieciom odkrywać swoje zainteresowania. Jeśli dziecko polubi książki detektywistyczne, może z czasem zainteresować się literaturą kryminalną lub naukową.
Wspólny czas rodziny
Czytanie książek detektywistycznych razem z dziećmi może być doskonałą okazją do spędzenia czasu razem jako rodzina. Możecie razem dyskutować o fabule, rozważać rozwiązania zagadek i dzielić się swoimi refleksjami.
Szkoła szpiegów kierunek Meksyk
Autor Stuart Gibbs
Wydawnictwo Agora dla dzieci
Zdjęcia bez filtrów.
Książki dla wieku 9+.
Swoją opinię o książce wyraziłam przy współpracy komercyjnej z wydawnictwem i mojej przemyślanej decyzji, że chcę się nią z Wami podzielić.
Najnowsze komentarze