„W podróży. Moja pierwsza encyklopedia polsko-angielska z okienkami” to słownik polsko-angielski dla dzieci i jednocześnie wyszukiwanka z wydawnictwa Nasza Księgarnia.
Bardzo lubię serię tych słowników, bo spełniają trzy wymogi aktywnego czytania z dziećmi w wieku 2-6 lat.
Wiecie, że są jeszcze dwa inne tytuły? W domu i W mieście.
Aktywne Czytanie z okienkami
Te książki poszerzają słownictwo, siłą rzeczy, przecież to słowniki. 🙂
Można je wykorzystywać zarówno do nauki angielskiego, jak i polskiego.
Do tego angażują do ruchu, bo mają okienka, pod które zawsze z radością zaglądamy. Tu chyba niezależne od wieku, okienka po prostu zachęcają do czytania książek.
Trzecia sprawa to ilustracje, z masą detali, tematyczne rozkładówki, na których jeszcze w różnych miejscach są krasnale do odszukania.
Czasem kryją się pod krzaczkiem, innym razem u kogoś w walizce. Ile ich znajdziecie w książce? 🙂
Same ilustracje też są świetną okazją zachęcającą do opowiadania, bo przecież książkę (zwłaszcza taką) niekoniecznie trzeba tylko czytać.
W podróży, czyli gdzie?
Jest hotel, stacja kolejowa, lotnisko, biwakowanie, plaża, góry. Wszystko, co może zaciekawić w samej podróży, ale oczywiście także, jak już będziemy na miejscu.
Moja ulubiona ilustracja to ta zielona z błękitnym niebem, czyli w górach. Mnóstwo słówek związanych z miejscem i czasem spędzanym właśnie na łonie natury.
A u Was? Która część podróży zainteresuje najbardziej?
https://youtu.be/IYLDJEwctwQ
Jak zachęcić dziecko do mówienia?
Książki z okienkami są pełne tajemnic i niespodzianek! Dziecko ma radość z odkrywania ukrytych obrazków i podglądania, co się kryje za okienkiem. To zachęca do aktywnego uczestnictwa w czytaniu i rozwija ciekawość.
Propozycje z okienkami pomagają w rozwijaniu zdolności obserwacji i myślenia przyczynowego. Kiedy dziecko ogląda obrazki za okienkami i próbuje zrozumieć, jak wszystko się łączy (dlaczego akurat TO jest pod okienkiem).
Czytanie książek z okienkami wprowadza malucha w świat literatury w atrakcyjny sposób. To może być początek miłości do czytania, ponieważ dostarcza emocji i przyjemności z zaspokojenia ciekawości.
Pomagają w rozwijaniu języka i słownictwa. Podczas czytania możemy opisywać obrazki za okienkami, nazywać przedmioty i wyjaśniać, co dzieje się na stronach. To wzbogaca słownictwo dziecka i pomaga mu zrozumieć świat wokół niego.
W podróży. Moja pierwsza encyklopedia polsko-angielska z okienkami
Wiek czytelników: 2-6 lat
Nasza Księgarnia
Zdjęcia bez filtrów.
Swoją opinię o książce wyraziłam przy współpracy komercyjnej z wydawnictwem i dzięki mojej przemyślanej decyzji, że chcę się nią z Wami podzielić.
Najnowsze komentarze